Městský obvod Plzeň 1
ÚvodŽivot v obvoduMateřské a základní školyZákladní školyZprávy z Jedničky: Masopust malovalo přes dvě stě dětí

Zprávy z Jedničky: Masopust malovalo přes dvě stě dětí

Šaškové, koně s barevnými pentlemi, medvědi, řezníci, smrtky, báby s nůší a mnoho dalších motivů. Ve výtvarné soutěži Namaluj masopust, kterou v závěru loňského roku vyhlásil první městský obvod, se sešlo více než 250 obrázků. Vybrané obrázky malých výtvarníků budou k vidění 26. února na velké výstavě na boleveckém statku U Matoušů, kde se od 10 do 16 hodin uskuteční tradiční masopust.


Emma Rubášová, 4.C, 1. ZŠ 

Zde také vedení obvodu předá ceny autorům deseti nejzdařilejších děl (v kategorii základní školy a mateřské školy). O absolutním vítězi soutěže rozhodnou fanoušci facebookové stránky obvodu, ti budou hlasovat, který z deseti vybraných obrázků se jim líbí nejvíce. V pondělí 7. února zveřejníme na Facebooku deset obrázků dětí ze základních škol, další pondělí deset obrázků dětí z mateřinek. Všechny oceněné úřad informuje, aby mohli převzít svou cenu.
„Mám radost, že se do soutěže zapojilo tolik dětí. Když jsme se probírali množstvím těch krásných obrázků, vybrali jsme jeden i na náš billboard, kde je pozvánka na masopust U Matoušů. Autorkou je Amálie Berkovcová, která navštěvuje 4.A na 1. ZŠ,“ uvedla starostka Jedničky Helena Řežábová. Autorku obrázku obvod ocení zvlášť.
A protože je v prvním plzeňském obvodu opravdu hodně nadaných výtvarníků, vyhlašuje Jednička další výtvarnou soutěž, která bude tentokrát na téma Velikonoce. Uzávěrka je 14. března. Podrobnosti naleznete níže.

David Pok, 2.A, ZŠ při GFK

František Dejmek, 91. MŠ, Jesenická ul.

Silvie Berglová, 90. MŠ, Západní ul.
 
Namaluj Velikonoce a vyhraj
Velikonoce. Takové je téma další výtvarné soutěže pro děti do deseti let, kterou vyhlašuje první plzeňský obvod. Úkolem je namalovat na čtvrtku velikosti A4 něco na téma Velikonoce. Malujte kuřátka, vajíčka, zajíčky, beránky, jarní motivy atd. Fantazii se meze nekladou.
Svá díla doneste osobně na recepci ÚMO Plzeň 1 v aleji Svobody 60, a to nejdéle do 14. března. Z obrázků, které se na úřadu sejdou, vybere vedení městského obvodu několik děl, která se objeví v dalším zpravodaji a také na facebooku městského obvodu. Soutěže se mohou zúčastnit děti do 10 let, které žijí v našem obvodu nebo tady navštěvují školu. K obrázku je nutné připsat celé jméno, věk, školu, třídu, bydliště a kontakt (telefonní číslo či e-mail). Více informací na telefonním čísle 378 036 008 či mailu vejvodovami@plzen.eu.

Poslední aktualizace: 7. 2. 2022, Miroslava Vejvodová