Fitness seniorské hřiště a " Jedeme dál " – Kormidlo.

V projektu Jedeme dál kromě aktivní chůze můžeme po tréninku využívat vybudovaná sportoviště MO Plzeň 1, která se nachází u rybníku Kameňák. Dnes si představíme další cvičební stroj na vybudovaném sportovišti MO Plzeň 1, který jde využívat i když nám počasí moc nefandí a nemusíme si sedat. Tento stroj se jmenuje Kormidlo.

V projektu Jedeme dál kromě aktivní chůze můžeme po tréninku využívat vybudovaná sportoviště MO Plzeň 1, která se nachází u rybníku Kameňák.                                                                                    Dnes si představíme další cvičební stroj na vybudovaném sportovišti MO Plzeň 1, který jde využívat i když nám počasí moc nefandí a nemusíme si sedat. Tento stroj se jmenuje Kormidlo.
Tento stroj posiluje svaly horních končetin a zlepšuje ohebnost a pohyblivost ramenních kloubů. Je velmi vhodný pro rehabilitaci hybnosti ramen. Jak se k tomu stroji postavit? Uchopíme rukojetě, nohy roztáhneme do šíře ramen a díváme se dopředu. Začneme otáčet kolo jednou rukou nebo oběma rukama současně vpravo i vlevo. Při provádění věnujte zvýšenou pozornost poloze těla. Budete-li cítit jakoukoliv bolest, cvičení přerušte. Opět cviky provádíme pomalu a plynule. Pokud se na hřišti nacházíme v rámci projektu JEDEME DÁL, máme výhodu, že se vždy můžeme poradit s lektorem.