Městský obvod Plzeň 1
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduZprávy z Jedničky: Vánoční strom svítí už i na Boleváku. Přivezli ho tam jachtaři

Zprávy z Jedničky: Vánoční strom svítí už i na Boleváku. Přivezli ho tam jachtaři

Kde se vzal svátečně ozdobený strom uprostřed Velkého boleveckého rybníka? Členové Jachetního klubu Plzeň, kteří u tohoto rybníka mají loděnici, obnovili dávnou tradici a ve čtvrtek 9. prosince umístili na ostrůvek uprostřed Boleváku vánoční strom.

„Zatímco dřív to býval jen malý symbolický stromeček připevněný na jediném vyčnívajícím kameni, teď je na ostrůvku dost prostoru na velký čtyři metry vysoký strom ozdobený přírodninami a barevnými světélky,“ uvedl za Jachetní klub Plzeň jeho člen Jonáš Novotný.
Cesta na ostrůvek nebyla podle něj úplně jednoduchá. „Hladina už totiž byla pokrytá ledem, takže dojet na ostrůvek s takovým velkým smrkem nás nakonec stálo hodně sil. Ale výsledek za to stojí,“ dodal Novotný, který za stromek zároveň poděkoval Správě veřejného statku města Plzně.
„Místní jachtaři měli úžasný nápad a udělali jím radost nejen mně. Na sociálních sítích si stromek za krátkou dobu získal velkou popularitu, a to mě velice těší,“ uvedla starostka prvního městského obvodu Helena Řežábová.  
Snímky: Archiv Jachetního klubu Plzeň

Poslední aktualizace: 10. 12. 2021, Miroslava Vejvodová