Městský obvod Plzeň 1
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduZprávy z Jedničky - V září pokračují promenádní koncerty. Zahraje i vítěz Porty

Zprávy z Jedničky - V září pokračují promenádní koncerty. Zahraje i vítěz Porty

Jako první se na Lochotíně představila 2. září plzeňská skupina Batalion, v jejímž repertoáru najdete známé hity české i světové rockové hudby.

Ve čtvrtek 9. září se návštěvníci mohou těšit na Milana Benedikta Karpíška z Chrástu, který zde vystoupí se svou kapelou E.F.S. (Experimentální folkové studio).  Bude to mimochodem i malá připomínka slavných let festivalu Porta, neboť E.F.S. ji v roce 1985 vyhrálo. Těšit se můžete na Baladu o Adamovi a Evě, Bláznivej den, Ptačí symfonii a další skladby.

Sérii promenádních koncertů uzavře ve čtvrtek 23. září orchestr TREMOLO, který se zrodil v roce 2004 na Základní umělecké škole v Třemošné. Dva roky po svém vzniku orchestr vydal své první CD a nyní má na svém kontě již šest alb. Repertoár se opírá převážně o muzikálové a filmové melodie, na své si ale přijdou i milovníci swingové hudby. Za zmínku jistě stojí, že TREMOLO je držitelem řady ocenění. Jmenujme jedno z posledních, kterým je loňské vítězství v kategorii souborů a orchestrů věkového průměru od 17 do 20 let v Národní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concerto Bohemia. Skupina byla rovněž dvakrát oceněna uměleckou cenou Perla Plzeňského kraje.
„Hoďte starosti za hlavu a přijďte se pobavit. Z pestrého repertoáru si jistě vybere každý,“ zve veřejnost starostka prvního městského obvodu Helena Řežábová. Promenádní koncerty začínají vždy v 17 hodin a vstup na ně je volný.

Poslední aktualizace: 8. 9. 2021, Miroslava Vejvodová


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany