Městský obvod Plzeň 1
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduZprávy z Jedničky - První letošní seč travnatých ploch napomůže lepší kondici trávy a odstraní nečistoty

Zprávy z Jedničky - První letošní seč travnatých ploch napomůže lepší kondici trávy a odstraní nečistoty

První letošní seč travnatých ploch napomůže lepší kondici trávy a odstraní nečistoty. 

Provedení první seče v tomto období je z hlediska údržby travnatých ploch důležité, nejde jen o estetický dojem, ale v trávníku se podpoří odnožování travních jedinců, dochází k zahušťování porostu a snižuje se i možnost výskytu plevelu.

Při první seči se sekáním odstraní i nečistoty z trávníku ze zimního období. Důležitým faktem je přizpůsobení sekání aktuálním meteorologickým podmínkám a aktuálnímu stavu travnatých ploch, kdy seč může být např. kvůli deštivým nebo teplým dnům přerušena.

První letošní seč je naplánována v od 29. 4 do 19. 5. 2021.

Z celkové plochy, na které musí městský obvod zajistit údržbu travnatých ploch, jsou vyjmuty pronajaté plochy, zábory a také plochy které budou sečeny kosou.
Plochy sečené kosou se nacházejí v Komenského ulici a v Manětínské ulici.

Městský obvod Plzeň 1 v rámci první seče zajistí sekání trávy na ploše 1.001.048 m², která se nachází převážně v sídlištní zástavbě Lochotín, Vinice, Bolevec a Košutka a v ostatních částech obvodu – Zavadilka, Roudná, Bílá Hora, stará Košutka.

Poslední aktualizace: 27. 4. 2021, Klára Šimanová


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany