Městský obvod Plzeň 1
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduVychází čtvrté letošní číslo Plzeňské Jedničky

Vychází čtvrté letošní číslo Plzeňské Jedničky

Letošní čtvrté číslo Plzeňské Jedničky vychází 6. září a opět je nabité informacemi z prvního městského obvodu. Už se stalo zvykem, že v každém čísle najdou čtenáři rozhovor s někým, kdo je nějak spjatý s obvodem. Tentokrát padla volba na Věru Řežábovou, vedoucí kroužku Boleváček a oceňovaného tanečního klubu IMPRO, který funguje na Vinicích pod hlavičkou pionýrského oddílu Mikulka. Zpravodaj pak přináší i mnoho dalších zajímavých témat.

Čtenáři v něm naleznou vyhodnocení soutěže Rozkvetlá Jednička, a to včetně povídání s Ivanou Špačkovou, jednou z výherkyň. Ta v Kralovické ulici založila tzv. instantní záhon a před panelovým domem se jí podařilo vytvořit malou botanickou zahrádku, kde jsou nejen okrasné květiny, ale třeba i bylinky nebo bazének pro ptáky.
Naše redaktorka dále zavítala do mateřských škol, v nichž se během prázdnin pracovalo, připravila reportáž ze seče kosou na Sylvánu a nenechala si ujít ani zlatou svatbu manželů Ernestových z Lochotína, kteří se svěřili se zaručeným receptem na spokojené soužití.
Nechybí informace z Klubu Jednička, oblíbená hádanka spojená se soutěží o knihy anebo ohlédnutí za Dnem s městským obvodem Plzeň 1 na letošní Sportmanii.
Zpravodaj bude v následujících dnech distribuován do domácností v prvním plzeňském obvodu, vy jím však můžete již nyní listovat virtuálně (stačí kliknout na titulní stranu pod tímto textem).
 

Poslední aktualizace: 6. 9. 2023, Miroslava Vejvodová