Městský obvod Plzeň 1
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduNa Lochotíně se rozloučili s prázdninami. Ve sportovním duchu

Na Lochotíně se rozloučili s prázdninami. Ve sportovním duchu

Dohromady kolem patnácti set lidí zavítalo v sobotu do parku U Bazénu na Lochotíně, kde se konala akce Hurá do školy aneb Děti, hýbejte se. Během sportovně laděného odpoledne si děti mohly vyzkoušet celou řadu sportů, mohly se zapojit do soutěže o hodnotné sportovní ceny, užít si kouzelnickou show nebo si nechat podepsat fotku od své oblíbené sportovní hvězdy.


Akce Hurá do školy aneb Děti, hýbejte se měla velký úspěch. Foto: ÚMO Plzeň 1

„Všichni víme, jak je pohyb důležitý a že je dobré jej rozvíjet už v raném věku. I proto bych si moc přála, aby měly děti závěr prázdnin spojený právě s touto akcí,“ uvedla starostka prvního plzeňského obvodu Ivana Bubeníčková.
„Je krásné počasí a já jsem rád, že děti vyhnalo ven, než aby seděly u počítačů nebo telefonů. Sport není jen o fyzickém, ale i o duševním zdraví, takže děti v něm musíme podporovat,“ nechal se slyšet známý fotbalista David Limberský, který byl hvězdou odpolední autogramiády. Spolu s ním se podepisovali také fotbalista Luděk Pernica, hokejisté David Kvasnička a Filip Jansa, házenkář Ondřej Šafránek a futsalisté Dušan Künstner a Tomáš Buchta.
Děti, které se chtěly zapojit do soutěže o ceny, čekalo hned osm sportovních stanovišť. Tři z nich připravila Nadace sportující mládeže a dvě byla v režii házenkářek DHC Plzeň. Na dalších stanovištích se hrál stolní Stiga hokej s klubem Gladiators Plzeň, florbal v podání klubu FBC Plzeň a pozemní hokej, který zajistil klub HC 1970 Bolevec.
Na akci byl také tým z Krašovská Aktivity centra, který vystoupil na speciálních trampolínách, jež mohli vyzkoušet i návštěvníci. Prostor dostali také parkouristé, neboť právě na Krašovské je největší parkourové hřiště v republice. Návštěvníci si užili také vystoupení roztleskávaček Cheerleaders Jaguars, což je klub, který funguje pod hlavičkou Střediska volného času RADOVÁNEK; představily se také mažoretky.
Velký úspěch sklidil se svým originálním vystoupením moderní kouzelník a iluzionista Štěpán Šmíd, nechybělo ani oblíbené malování na obličej.

Stolní Stiga hokej. Foto: Milan Svoboda

Akci zahájilo vedení prvního plzeňského obvodu. Zprava starostka Ivana Bubeníčková, místostarostové Miroslav Šuma a Jiří Rezek, předsedkyně Finančního výboru ZMO Plzeň Lucie Pernglau a místostarosta Jiří Uhlík. Foto: Milan Svoboda

Cheerleaders Jaguars. Foto: Milan Svoboda

Soutěžní stanoviště Nadace sportující mládeže. Foto: Milan Svoboda 

Další ze stanovišť Nadace sportující mládeže. Foto: Milan Svoboda

Soutěžní stanoviště DHC Plzeň. Foto: Milan Svoboda

Kouzelník Štěpán Šmíd. Foto: Milan Svoboda

Trampolíny z Krašovská Aktivity centra. Foto: Milan Svoboda

Autogramiáda fotbalistů Davida Limberského (v černém triku) a Luďka Pernici.

Soutěžní stanoviště pozemního hokeje. Foto: Milan Svoboda

Parkouristé z Krašovské. Foto: Milan Svoboda

Poslední aktualizace: 4. 9. 2023, Miroslava Vejvodová