Městský obvod Plzeň 1
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduDo soutěže Namaluj zimu a Vánoce se zapojily skoro dvě stovky dětí

Do soutěže Namaluj zimu a Vánoce se zapojily skoro dvě stovky dětí

Téměř dvě stovky obrázků se sešly v soutěži Namaluj zimu a Vánoce, kterou na podzim vyhlásil první plzeňský obvod. Obrázky dětí z Jedničky budou od 14. prosince k vidění na velké výstavě v kavárně MIMI caffé na Vinicích (někdejší Dům pohádek), a to minimálně do konce února příštího roku. Výstava bude zahájena vernisáží za účasti malých výtvarníků a vedení obvodu.


Radek Böhm, 17. ZŠ

Do soutěže se mohly zapojit děti do deseti let, které na Jedničce žijí nebo tady navštěvují školu. Téma bylo jednoduché: vše spojené se zimou a Vánocemi. Malí umělci mohli použít libovolnou techniku a fantazii se meze rozhodně nekladly.
Jeden z obrázků vedení prvního plzeňského obvodu vybralo na svůj vánoční billboard. Autorem tohoto obrázku je sedmiletý Radek Böhm, který chodí do druhé třídy na 17. základní škole na Roudné. „Je to jednoduchý obrázek, v němž je zimní i vánoční tématika. Vidíme sníh i krásné stromečky, ten nápad nás moc zaujal,“ řekla starostka Jedničky Ivana Bubeníčková, do jejíž gesce spadá kultura. Obrázek Radka Böhma mohou nyní vidět obyvatelé prvního plzeňského obvodu na billboardech a posloužil také jako podklad pro novoročenky.
Podobně jako při minulých soutěžích byly vybrány tři zdařilé obrázky od dětí z mateřských škol a tři od dětí ze škol základních. Jejich autory obvod ocení na vernisáži, která se uskuteční 14. prosince v 16 hodin v kavárně MIMI caffé. Jsou to tito autoři: Eliška Slancová
z 81. MŠ, Veronika Utišilová ze 7. MŠ, Oliver Váradi ze 7. MŠ, Nikol Ella Šímová ze základní školy při Gymnáziu Fr. Křižíka, Veronika Školová z Bolevecké základní školy a Kira Chub ze 17. základní školy. „Jejich obrázky jsou moc krásné. Já bych však ráda řekla, že v našich očích vyhrály úplně všechny děti, které se do soutěže zapojily,“ podotkla Bubeníčková.
První plzeňský obvod letos vyhlásil několik výtvarných soutěží. V únoru byla na statku U Matoušů zpřístupněna výstava věnovaná masopustu, na jaře se v MIMI caffé konala výstava obrázků s motivy jara a Velikonoc, v létě pak interiér kavárny zaplnily obrázky s prázdninovou tematikou. Nyní tam mohou návštěvníci obdivovat obrázky se zimními a vánočními motivy.

Ocenění výtvarníci spolu se starostkou prvního plzeňského obvodu Ivanou Bubeníčkovou. Zleva Radek Böhm, Kira Chub, Eliška Slancová, Nikol Ella Šímová, Oliver Váradi, Veronika Utišilová a Veronika Školová.


Kira Chub, 17. ZŠ


Nicol Ella Šímová, ZŠ při GFK


Veronika Školová, Bolevecká ZŠ


Oliver Váradi, 7. MŠ


Veronika Utišilová, 7. MŠ


Eliška Slancová, 81. MŠ

Poslední aktualizace: 16. 12. 2022, Miroslava Vejvodová