Městský obvod Plzeň 1
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduJednička informuje - Otevřena rozhledna Sylván

Jednička informuje - Otevřena rozhledna Sylván

S potěšením oznamujeme, že je rozhledna Sylván, dominanta prvního plzeňského obvodu a vyhledávaný turistický cíl od 1. května otevřena.

Provoz rozhledny, tj.  především prodávání vstupenek a podávání informací návštěvníkům, zajišťují pro městský obvod Plzeň 1 studenti Gymnázia Františka Křižíka.  Tito studenti se také starají o čistotu bezprostředního okolí rozhledny.

Věž rozhledny je vysoká téměř 69 metrů, vyhlídková plošina se nachází ve výšce 23,5 metru. Při její návštěvě je možné vidět nejen části našeho obvodu jako je Košutka či Vinice, ale i rozhlednu Chlum, střed města, Doubravku, Slovany, zříceninu hradu Radyně, Skvrňany i Novou Hospodu. Za pěkného počasí a průzračného vzduchu se nabízí výhled na vzdálené vrcholky Českého lesa a Šumavy, vysílač Krašov a řadu dalších. Provozní doba rozhledny je v sobotu, neděli a státem uznaných svátcích od 10:00 do 18:00 hodin. Vstupné činí pro dospělé 30 Kč, pro děti, studenty a důchodce 15 Kč a děti do šesti let věku mají vstupné zdarma.

Těšíme se na všechny návštěvníky rozhledny Sylván a zároveň je prosíme o dodržování aktuálně platných hygienických a protiepidemických opatření.

Poslední aktualizace: 30. 4. 2021, Klára Šimanová


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany