Městský obvod Plzeň 1
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduJednička informuje - Na statku U Matoušů se koná Svatohavelské posvícení

Jednička informuje - Na statku U Matoušů se koná Svatohavelské posvícení

Na selském dvoře U Matoušů v Plzni-Bolevci se tuto neděli 17. října od 10 do 15 hodin uskuteční Svatohavelské posvícení. Návštěvníci se kromě mnoha chutí a vůní mohou těšit na ukázku starých řemesel, hudební vystoupení nebo tvořivé dílničky pro děti.

U Matoušů bude třeba krajkářka nebo drátenice a na akci vystoupí jedinečný plzeňský Souboru písní a tanců Jiskra. Zájemci se pak budou moci zúčastnit také komentované prohlídky obytného stavení, kde se dozvědí, jak se žilo a bydlelo na statku na konci 19. století. Na programu je i komentovaná prohlídka Bolevecké návsi.
„Tradiční posvícení se konalo první neděli po svatém Havlovi již od konce 18. století a my tuto tradici dodržíme,“ zve správce statku Martin Kolovský. Příchozí si podle něj budou moci tak zakoupit sirupy, koření, dárky a další drobnosti.
Vstup na akci k Matoušům je 50 Kč. Komentovaná prohlídka návsi se správcem statku stojí 60 Kč (včetně vstupu na akci) a komentovaná prohlídka obytného stavení je za 120 Kč pro dospělého, 100 Kč pro seniory a studenty a 60 Kč pro děti.
Akce se koná pod hlavičkou Národního památkového ústavu, v jehož správě je selský dvůr U Matoušů.

Poslední aktualizace: 8. 10. 2021, Miroslava Vejvodová


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany