Městský obvod Plzeň 1
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduJednička bude dál přispívat na příměstské tábory. Loni na ně dala téměř 80 tisíc

Jednička bude dál přispívat na příměstské tábory. Loni na ně dala téměř 80 tisíc

Téměř 80 tisíc korun šlo loni z rozpočtu prvního plzeňského obvodu na příspěvky na příměstské tábory pro rodiny, které jsou zapojeny do Klubu Jednička. Vedení obvodu se loni rozhodlo navýšit příspěvek z tří na pět set korun na jedno dítě, což k žádosti motivovalo mnohem více rodin než v uplynulých letech. Na příměstské tábory bude obvod přispívat i v tomto roce.


Žádost o finanční příspěvek na příměstský tábor lidé najdou na našem webu a také ve vrátnici úřadu. Ilustrační foto: ÚMO Plzeň 1

„O tento příspěvek je velký zájem. Členům Klubu Jednička jsme jej loni vyplatili hned na 157 dětí z našeho obvodu a žádosti budeme přijímat i v letošním roce,“ uvedla starostka městského obvodu Plzeň 1 Ivana Bubeníčková.
Na příměstské tábory konající se na území města Plzně přispívá obvod od roku 2017 a dohromady s loňským rokem vyplatil rodičům již kolem 160 tisíc korun, a to pro více než čtyři stovky dětí. Již bylo zmíněno, že obvod dotuje příměstské tábory v rámci svého Klubu Jednička, sekce Rodiče a děti. Jeho členové musí pro získání příspěvku udělat několik jednoduchých kroků, tím prvním je vyplnění žádosti, kterou si zájemci mohou vyzvednout přímo na úřadu v aleji Svobody 60, anebo stáhnout a vytisknout na webu městského obvodu Plzeň 1, kde naleznou i kompletní podmínky, za nichž je příspěvek vyplácen.
Žádat mohou nejen rodiče, ale třeba i pěstouni a opatrovníci dětí mladších patnácti let. V tom případě je třeba ještě dodat rozhodnutí soudu o svěření dítěte do péče.
K samotné žádosti je pak nutné přiložit potvrzení o účasti dítěte na příměstském táboře, doklad o zaplacení, tedy fakturu či platební doklad obsahující údaje o organizátorovi, a dále výpis z bankovního účtu. Žádost včetně dalších dokumentů je nutné odevzdat na podatelnu Úřadu městského obvodu Plzeň 1, a to nejpozději do konce října.
Klub Jednička sdružuje nejen rodiny s dětmi, přičemž v této sekci jsou přihlášeny téměř tři stovky rodičů, ale také seniory, jejich členská základna přesáhla loni hranici 1250 členů. Všichni mohou během roku čerpat různé výhody, ať už jde o zlevněné vstupenky do divadla, kina nebo do zoo, mohou se účastnit kurzů chůze nordic walking (senioři) nebo různých přednášek a exkurzí.

Poslední aktualizace: 9. 2. 2023, Miroslava Vejvodová