Městský obvod Plzeň 1
Úvod Život v obvodu Aktuálně z obvodu Den Bolevce nabídne zajímavý program pro…

Den Bolevce nabídne zajímavý program pro celé rodiny

Přijďte oslavit dokončení úprav historické Bolevecké návsi a užijte si Den Bolevce! Akce se bude konat v sobotu 5. září. Na celé odpoledne i večer je připraven zajímavý program, který doplní řada doprovodných akcí.

Na hlavním pódiu se představí kapela Václava Žákovce, folklórní skupiny Boleváček a Máj, připravena jsou divadelní vystoupení pro děti i dospělé, zahraje CK Švejkův Šraml a country kapela MHS Petra Kratochvíla a nebudou chybět historičtí šermíři.

Stejně bohatý je i doprovodný program, který nabídne vystoupení malých hasičů, dřevosochání na Sofronce nebo soutěže pro děti organizované RDC Totem. Malí návštěvníci se vyřádí také na houpačkách a dalších atrakcích, jejich rodiče či prarodiče si mohou prohlédnout a koupit tradiční zboží v dobových stáncích a pochutnat si na občerstvení.

„Bolevecká náves je ukázkou unikátního venkovského prostředí mezi paneláky. Jsem rád, že se zde pravidelně konají kulturní a společenské akce a že mohu všechny pozvat na zářijový Den Bolevce. Lidé si prohlédnou zrenovovanou náves a užijí si zajímavý program,“ říká starosta Městského obvodu Plzeň 1 Mgr. Miroslav Brabec.

Poslední aktualizace: 1. 11. 2023, Bachmannová Šárka