Městský obvod Plzeň 1
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduZprávy z Jedničky: Balet, muzikál i opera. Zvýhodněné vstupenky do divadla pro členy Klubu Jednička

Zprávy z Jedničky: Balet, muzikál i opera. Zvýhodněné vstupenky do divadla pro členy Klubu Jednička

I v prosinci mohou senioři z Klubu Jednička navštívit vybraná představení plzeňského Divadla J. K. Tyla za poloviční cenu. Tentokrát mohou vybírat hned ze šesti titulů.

Z představení Brouk v hlavě. Na snímku zprava Martin Stránský, Petr Kotora, Klára Krejsová a Martin Zahálka ml.
Prvním z nich je Brouk v hlavě, jedna z nejslavnější komedií všech dob, kterou v roce 1097 napsal francouzský dramatik Georges Feydeau. Viktor Emanuel Champsboisy je podroben zkoušce manželské věrnosti v pařížském podniku U galantní kočičky. Jak tohle může skončit? Režisér Thomas Zielinski obsadil do hlavní role skvělého Martina Stránského.
Pokud máte rádi balet, jistě vás zaujme titul Princezna se zlatou hvězdou. Originální taneční verze známé pohádky ukazuje klasický souboj dobra se zlem. Dílo ocení malí i velcí diváci.
Netopýr je známá opereta s jiskřivou hudbou Johanna Strausse. Jde o vtipný příběh z měšťáckého prostředí o Gabrielu Eisensteinovi, který musí na několik dní do vězení, jeho ženě Rosalindě, za kterou přichází její dávná láska tenorista Alfred, a pomstě dr. Falkeho, který chce Gabrielovi oplatit jeho žertík, kdy jej nechal v kostýmu netopýra běžet přes celé město.
S činoherním představením Chytrá horákyně se vracíme k pohádkám Boženy Němcové. Jistě si ještě z dětství pamatujete pozoruhodné vyprávění o chudé dívce, která se nakonec stala váženou a vlivnou ženou. A která přechytračila i milovaného muže. Jakpak ten se s tím vlastně srovnal? Plzeňské divadlo uvádí toto představení na počest nejznámější české spisovatelky, od jejíhož narození loni uplynulo dvě stě let.
Na 2. svátek vánoční uvede plzeňské divadlo Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby, která se už dávno stala neodmyslitelnou součástí českých Vánoc. Vždyť ji slyšíme v každém kostele, koncertních síních, známe ji zpaměti a milujeme její čistou prostotu.
Poslední nabízené představení je oblíbené muzikálové dílo, které nabízí pohled do života císařovny Alžběty zvané Sisi. V něm se prolínala láska, nenávist, radost i smrt. Muzikál Elisabeth je romantickým a zároveň tragickým příběhem nekonformní manželky císaře Františka Josefa I., který se odehrává na pozadí dramatických událostí upadajícího mocnářství.
Vstupenky je možné zakoupit od středy 24. listopadu od 8 hodin u Kláry Šimanové v kanceláři 111 v budově úřadu městského obvodu Plzeň 1 v aleji Svobody 60. Více informací na tel. 378 036 107, e-mailu: simanovakl@plzen.eu či webu obvodu www.umo1.plzen.eu.
Pravidla pro koupi vstupenek: Každý člen Klubu Jednička může zakoupit maximálně dvě vstupenky za rok. Pokud by měl zájem i o další vstupenky, může se na dané představení zapsat jako náhradník a lístky si bude moci koupit, pokud se předtím neprodají. Vstupenky je nutné zakoupit osobně, nelze je rezervovat.
Každý účastník je při vstupu do divadla povinen řídit se aktuálně platnými protiepidemickými opatřeními Ministerstva zdravotnictví ČR.
Brouk v hlavě                                      2. 12. od 19 hodin                 170,- Kč a 190 Kč
Princezna se zlatou hvězdou             5. 12. od 15 hodin                 65,- Kč
Netopýr                                                9. 12. od 19 hodin                 175,- Kč
Chytrá horákyně                                 26. 12. od 15 hodin                65,- Kč
Česká mše vánoční                            26. 12. od 16 hodin               195,- Kč
Elisabeth                                             29. 12. od 19 hodin               275,- Kč
 Uvedené ceny jsou již po slevě.
Foto: archiv DJKT

Poslední aktualizace: 18. 11. 2021, Miroslava Vejvodová


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany